Një tërmet me madhësi 3.7 në shkallën Rihter u regjistrua në Shqipëri këtë mëngjes dhe u ndje nga popullsia në pjesët jugperëndimore të vendit tonë me një intensitet të shkallës III sipas shkallës makroseismic evropiane.

Tërmeti, sipas Observatorit Sizmologjik në Fakultetin e Shkencave të Natyrës dhe Matematikës në Shkup, ka ndodhur në orën 06:30, 155 km në jug-perëndim të Shkupit në Republikën e Shqipërisë, dhe ka origjinë nga epiqendra kufitare Korca. /BiMedia/

By I ZH

Leave a Reply