Kryeministri i Britanisë së Madhe Boris Johnson ka informuar publikun se është prekur nga virusi i ri me origjinë nga Kina që ka infektuar mijëra persona dhe ju ka marrë jetën qindra të tjerëve. Në një postim në rrjetet sociale, Johnson shkruan se “Në 24 orët e fundit shfaqa simptoma të virusit dhe pasi bëra testin rezultova pozitiv”.

By I ZH

Leave a Reply