Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se nga ora 13.00 e së shtunës deri në 05.00 të së hënës të gjithë duhet të qëndrojnë në banesat e tyre si masë për parandalimin e përhapjes së koronavirusit.

Kjo është fundjava e tretë që merret një vendim i tillë. Në një postim në Facebook, Rama shkruan: “Nga nesër, e shtunë 13.00, deri të hënën 05.00, njësoj si fundjavën e shkuar, të gjithë në shtëpi”.

Ky ndalim-dalje i së djelës sjell një dyndje të fortë të qytetarëve të shtunën në tregje dhe njësitë e shërbimit.

By I ZH

Leave a Reply