Shteti i New York-ut ka konfirmuar më së shumti raste nga coronavirusi, përfshirë vendet më të goditura evropiane.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, pothuajse 160 mijë persona kanë rezultuar pozitiv me Covid-19, ndryshe me 153 mijë në Spanjë dhe 143 mijë në Itali.

Megjithëse numri të strehuarve të rinj në spital ka rënë për dytën ditë, afër 800 persona vdiqën në New York vetëm të mërkurën, duke e çuar numrin e përgjithshëm të vdekjeve mbi 7,000.

Ndryshe numri i përgjithshëm i rastve nga coronavirusi në SHBA, është rritur për 466 mijë, ndërsa 16 mijë persona kanë ndërruar jetë. /Telegrafi/

By I ZH

Leave a Reply