Moti në vendin tonë do të jetë me diell me vranësira të vogla deri në mesatare.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej minus 1 deri në 6, ndërsa e ditës prej 7 deri në 17 gradë Celsius.

Në Shkup do të mbajë mot me diell. Temperatura e mëngjesit do të ulet deri në 3 ndërsa e ditës do të arrijë deri në 17 gradë Celsius.

Pason periudhë e motit stabil dhe më të ngrohtë. Mëngjeset do të jenë të ftohta, ndërsa temperaturat e ditës dukshëm më të larta.

By I ZH

Leave a Reply