Moti sot në Maqedoni do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe me erë, posaçërisht në pjesën juglindore.

Temperaturat minimale do të sillen nga 0 deri në 7 gradë Celsius kurse maksimalja nga 15 deri 22 gradë Celsius.

Në Shkup do të mbajë mot i ngjashëm me diell dhe vranësira të vogla. Do të fryjë erë në pjesën juglindore. Temperatura minimale do të jetë 5 gradë kurse maksimalja 22 gradë Celsius.

By I ZH

Leave a Reply