Lionel Messit raportohet se i është ofruar një lëvizje e bujshme nga Barcelona në Newell Old Boys, me Interin gjithashtu duke u përpjekur të arrijë marrëveshje me argjentinasin.

Tensioni mes yllit argjentinas dhe klubit të tij aktual ka vazhduar të rritet kohët e fundit, së fundmi pas një mosmarrëveshje për ulje të pagave të pandemisë koronavirus.

Nëse largimi do të bëhet një mundësi e mirëfilltë, disa klube do të synojnë 32-vjeçarin me kontratën e tij që skadon në vitin 2021, transmeton lajmi.net.

Tani për tani, TNT Sports raporton për ekipin e vendlindjes së Messit, Newell’s Old Boys duke i bërë një ofertë lojtarit, krahas interesit nga Interi që u intiminua së fundmi nga ish-presidenti Massimo Moratti.

By I ZH

Leave a Reply