Hajdutët vodhën një pikturë të Vincent van Goghut nga një muze në Holandë. Muzeu ishte i mbyllur për publikun për shkak të shpërthimit të koronavirusit, tha drejtori i muzeut Singer Laren, Evert van Os, njofton REL, transmeton Portalb.mk.

Vincent Willem van Gogh ishte një piktor holandez dhe një ndër figurat më të famshme dhe me ndikim në histori të artit perëndimor.

Në pak më shumë se një dekadë, ai krijoi rreth 2.100 vepra arti.

Ai vrau vetën në moshën 37 vjeçare.

Një vepër e tij e artit shitet për dhjetëra milionë dollarë.

By B I

Leave a Reply